Politikë

Tritan Shehu reagon pas “përjashtimit” nga Alibeaj: Vetëm mund të qeshësh…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 10/01/23 |
Opi Nion

Ditën e sotme grupimi Alibeja deklaroi se ka përfunduar afati që disa deputet të PD të distancoheshin nga ngjarjet e ndodhura më 8 janar në selinë e PD dhe për këtë arsye ka përjashtuar nga grupi disa deputet.

Mes tyre ishte dhe Tritan shehu, i cili ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Me ironi, Shehu thotë për Alibeajn se “mund t’i ketë bërë keq Viti i Ri, gjeli apo diçka tjetër”, ndërsa shtoi se “deliret mendore e perceptimet e deformuara për realitetin po e çojnë larg në sëmundjen e tij”.

Postimi i plotë:

Te shpetojme Alibejan!

Ai eshte renduar shume, ne menyre galopante!

Ndoshta i ka bere keq edhe Viti i Ri, gjeli, a dicka tjeter…

Deliret e tij mendore, perceptimet e tij te deformuara per realitetin, po e cojne shume larg ne “semundjen” e tij.

Ndoshta i duket vetja si Kim Jong-Un a dikush tjeter i ngjashem.

Apo si gjeli mbi te kotec, qe tremb pulat pereth….

Kjo e fundit me duket me reale, me e vertete!

Por pavaresisht nga “figura” qe imagjinon per vehten e tij, ai ka perceptime te deformuara, iluzione, delire.

Qe e cojne pastaj ne kete shkalle keqesimi te “shendetit mendor”!

Eshte renduar fort i shkreti kohet e fundit, duke tejkaluar ne thellesi e ritem shume edhe nga parashikimet qe kisha per ecurine e tij shendetesore!

Deri sa arrin te firmose te tilla pacavurre….si simptom e “semundjes” se rende te tij!

Dhe kete e ben atehere kur te gjithe po punojne, perpiqen per tejkalimin e ndarjeve.

Ndarje te cilat ai vete i ka “zyrtarizuar” me ate cope leter, qe firmosi per here te pare si “kryetar” i grupit, i caktuar nga….

Sidoqofte nje keshille per koleget e tjere opozitare:

Megjithate mos e denigroni ate, mos e agresoni se semundja keshtu vetem rendohet, por:

1-Cojeni me “butesi” aty ku mjekohen keta te “semure”.

2-Vetem me kujdes, mos i qendroni shume afer, se ndoshta keto “semundje” mund te jene edhe ngjtese ne disa raste.

Sa per te tjerat vetem mund te qeshes me nje karrikature te tille!

Pas