Bota

Tre shpërthime raportohen në 3 rajone ruse në kufi me Ukrainën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:47 - 27/04/22 |
Opi Nion

Shpërthime janë raportuar mëngjesin e të mërkurës në tre rajone ruse në kufi me Ukrainën, kanë njoftuar autoritetet lokale dhe media shtetërore ruse.

Zjarri në një depo në Belgorod: Shpërthimi u pasua nga një zjarr në depon e municioneve në fshatin Staraya Nelidovka, rreth 10 milje në veri të kufirit me Ukrainën, tha guvernatori rajonal Vyacheslav Gladkov në Telegramin e tij të mërkurën. Ai shtoi se “nuk ka pasur viktima në mesin e civilëve”.

Shpërthime në Kursk: Në rajonin e Kursk, banorët “dëgjuan shpërthime” rreth orës 2:45 të mëngjesit me orën lokale. Guvernatori, Roman Starovoyt, tha se detajet rreth shpërthimeve janë ende “duke u sqaruar”, por se nuk kishte viktima.

Shpërthime në Voronezh: Dy goditje të forta u dëgjuan nga banorët në lagjen Shilovo të qytetit rus Voronezh në orën 4:40 të mëngjesit, sipas medias shtetërore ruse TASS.

Pas