Aktualitet

Trazira në Kosovë, 10 të arrestuar para parlamentit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:11 - 24/10/15 |
b.f

PRISHTINË- Gjatë aksionit policor për shpërndarjen e protestuesve të opozitës para selisë së Parlamentit ka patur përpljasje polici-protestues. Si pasojë e dhunës është lënduar një efektiv i policisë.

Policia e Kosovës bën të ditur se :

“Njësitet policore gjatë veprimeve të tyre kanë arrestuar dhjetë protestues të dhunshëm, të cilët janë shoqëruar në stacion policor për intervistim dhe procedura të mëtejshme ligjore. Po ashtu si pasojë e dhunës së shprehur nga disa protestues është lënduar një zyrtar policor, i cili ka kërkuar ndihmë mjekësore. Policia e Kosovës ka arritur ta vërë situatën nën kontrolle dhe sot ajo konsiderohet të jetë e qetë dhe stabile”.

Mbrëmë pas mesnate seanca parlamentare është zhvilluar në një ambient tjetër të objektit të Kuvendit, ku, pa praninë e deputetëve të opozitës, që kishin mbetur në sallën e mbledhjeve.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas