Aktualitet

Transportuan rreth 1 ton marijuanë në mes të detit, burg për 3 skafistët nga VloraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 10/08/22 |
Opi Nion

Kanë dalë para gjykatës 3 skafistët vlonjatë të arrestuar në kuadër të operacionit “Syri” të zhvilluar nga Guardia Di Finanza dhe Policia e Vlorës. Gjykata vendosi masën “arrest me burg” për tre të rinjtë.

Arbër Saraseli, 31 vjeç, Saverjo Imeraj, 21 vjeç dhe Qemal Pekmezi, 19 vjeç u kapën me 992 kilogramë marjuanë 13 milje larg Vlorës.

Si pasojë e operacionit është shpallur në kërkim edhe një person tjetër, Gregor Likaj. Ndërkohë nga ana e Guardia di Finanza janë vënë në pranga 2 ukrainas, të cilët morën drogën e transportuar me tre skafe nga shqiptarët dhe e ngarkuan në një velierë në mes të detit.

Pas