Aktualitet

Transportonin emigrantë të paligjshëm, pranga dy të rinjve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:46 - 01/09/20 |
el ida

Dy persona janë arrestuar në flagrancë ditën e sotme në Pogradec pasi po transportonin 18 emigrantë të paligjshëm me qëllim dërgimin e tyre drejt vendeve të BE-së kundrejt shumës 100 euro për person.

Në operacionin policor “Perimetri” u arrestuan personat me iniciale E. I., 29 vjeç, lindur në Korçë dhe banues në Tiranë dhe A. P., 24 vjeç, banues në Tiranë.

29-vjeçari është kapur në afërsi të fshatit Stropckë të Pogradecit, duke transportuar në drejtim të Tiranës me mjetin furgon tip “Volkswagen”, 18 emigrantët e paligjshëm duke bashkëpunuar me shtetasin A. P., në rolin e shoqëruesit.

Sipas policisë, materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”./Opinion.al

Pas