Aktualitet

Transportoi Ervis Martinajn dhe një vajzë, burg për efektivin e Forcave OperacionaleBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 25/08/22 |
Opi Nion

“Arrest me burg”, është masa e sigurisë që gjykata ka dhënë për agjentin e Forcave Operacionale në Policinë e Shtetit, Jeton Lami, i cili akuzohet se ka ndihmuar dhe transportuar me automjet të shumëkërkuarin e policisë Ervis Martinaj.

Lami akuzohet për ‘shpërdorim detyre” sepse ka shoqëruar dhe përkrahur një person të shumëkërkuar dhe nuk ka marrë masa për kapjen si dhe nuk ka informuar autoritetet vendndodhjen e tij.

Pas