Rajoni

Tragjedia në spitalin Covid, Komuna e Tetovës shpall tre ditë zie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 09/09/21 |
Opi Nion

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi ka shpallur  tre ditë zie për viktimat e tragjedisë së ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku një spital Covid u përfshi nga flakët.

Në një deklaratë për mediat teksa ka shprehur edhe njëherë ngushëllimet për familjarët e viktimave, Arifi tha se komuna do të ofrojë ndihmë për të gjitha familjet e viktimave.

Deri në informacionet zyrtare, do t’i presim ato dhe ne mënyrë të rregullt do t’ju informojmë. Në mbledhjen e radhës, pasi të kemi informacione më të detajuara për fatkeqësinë, nga fondet emergjente të Komunë së Tetovës do ti ndihmojmë familjet e viktimave. Kjo është dhimbje e madhe për gjithë Tetovën”, tha Teuta Arifi, kryetare e Komunës së Tetovës.

Nga tragjedia e ndodhur mbrëmë në spitalin e Tetovës kanë humbur jetën 14 persona, të cilët mësohen se janë të gjithë pacientë dhe nuk ka asnjë personel mjekësor në mesin e viktimave./Opinion.al

Pas