Kryesore

Trafiku i drogës, Meta: “Rilindja” po i nxin faqen Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 12/04/21 |
Opi Nion

Referuar raportit të EUROPOL për trafikun e drogës nga Shqipëria,  presidenti Ilir Meta akuzon qeverinë socialiste se po ja nxin faqen vendit dhe po e rrënon.

Meta thotë se zgjedhjet parlamentare të 25 prillit janë referendum popullor,të cilat do të bëjnë që droga dhe trafiqet t’i përkasin të shkuarës.

 “Droga dhe trafiqet po ja nxijnë faqen Shqipërisë dhe po e rrënojnë. Këtë e thekson qartë drejtuesja e Europolit, e cila bën përgjegjëse “Rilindjen”. Prandaj 25 Prilli është referendum popullor, që droga dhe trafiqet t’i përkasin të shkuarës” shkruan Meta në “Facebook”./Opinion.al

Pas