Aktualitet

Trafik në Rrugën e Kombit,25 mijë qytetarë të Kosovës hynë sot në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:30 - 05/09/20 |
Opi Nion

Radhë të gjata dhe trafik i ngarkuar në Rrugën e Kombit, ku raportohet se vetëm gjatë ditës së sotme kanë hyrë 25 mijë qytetarë nga Kosova.

Pika Kufitare e Morinës po punon me procedurë të përshpjetuar për të bërë të mundur kalimin e qytetarëve kosovarë, të cilët vijnë në Shqipëri gjatë fundjavave për të  shfrytëzuar bregdetin, favorizuar edhe nga moti i qëndrueshëm në këto ditë shtatori.

Sikurse shihet edhe në foto, në rrugë ka një fluks të lartë mjetesh që hyjnë në Shqipëri./Opinion.al

 

Pas