Aktualitet

“Trafik i rënduar nga Astiri në…”,policia-shoferëve: Përdorni rrugë alternative


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:47 - 15/12/21 |
Opi Nion

Policia Rrugore e Tiranës në një njoftim për mediat bën me dije se për shkak të punimeve në Unazën e Re ka ngushtim të korosive dhe ngarkesë në qarkullimin e automjeteve  nga “Astiri” në drejtim të pallatit me shigjeta, hyrja për në Tiranë.

Autoritetet u kërkojnë drejtuesve të automjeteve që të përdorin rrugë alternative

“Për shkak të punimeve, në Unazën e Re ka ngushtim të korsive dhe si pasojë e kësaj ka ngarkesë në qarkullimin e automjeteve nga Astiri në drejtim të pallatit me shigjeta, hyrja për në Tiranë. Policia Rrugore e Tiranës kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të automjeteve që të përdorin edhe rrugë të tjera alternative”, njofton policia./Opinion.al

Pas