Aktualitet

Trafik i rënduar në rrugët e LezhësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:40 - 26/06/22 |
Opi Nion

Është rënduar trafiku edhe këtë fundjavë në rrugët e Lezhës, pasi pasditen e së dielës pushuesit, kryesisht nga Kosova, kthehen në vendin e tyre.

Fluks peshuesish janë konstatuar në zonat bregdetare të Tales, Shëngjinit dhe Ranës së Hedhun.

Por, për shkak të numrit të lartë të pushuesve, ata në kthim përballen me trafik të rënduar e radhë të gjata pritjeje deri sa dalin në Rrugën e Kombit.

Policia ndodhet në çdo kryqëzim dhe po menaxhon me aq sa mundet trafikun duke përdorur edhe rrugët dytësore.

Pas