Aktualitet

Tomini: Tre kategoritë e reja që do të vaksinohen me detyrim në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 03/09/21 |
Opi Nion

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini shprehet se pas mjekëve, arsimtarëve, studentëve dhe punonjës të administratës do të jenë policët, farmacistët e laburantë që do të bëjnë vaksinë me detyrim.

Tomini  tha në Top Channel se me grupet e para vihet re një trend në rritje për t’u vaksinuar nga grupi i parë, i cili duhet ta ketë kryer deri në fund të muajit shtator.

Zëvendës ministrja bën thirrje për vaksinim në mënyre që të kemi mbulese të lartë vaksniale dhe të mos lejojmë qarkullimin e mutacioneve.

Vaksnimi i detyruar ka hasur kontestime dhe refuzime edhe në Shqipëri, pasi e konsiderojnë shkelje të së drejtes së njeriut./ Opinion.al

Pas