Bota

Tjetër viktimë e luftës, vritet gazetarja 24-vjeçare pranë Kievit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:14 - 15/03/22 |
Opi Nion

Një tjetër gazetarë është vrarë në periferi të Kievit ditën e hënë.

Sky News shkruan se viktimë është Oleksandra Kuvshinova, 24 vjeçe, e cila kishte punuar me transmetuesin amerikan gjatë pushtimit rus në Ukrainë.

E reja u përshkrua si një vajzë e “qeshur dhe e sjellshme” nga një producent në terren i Fox News, i cili kishte punuar me të gjatë konfliktit.

Kujtojmë se sot u konfirmua lajmi se një kameraman i Fox News, Pierre Zakrzeëski u vra gjatë udhëtimit afër Kievit./Opinion.al

Pas