Kronikë

Tiranë/Vajza lë makinën të ndezur dhe largohet, 18-vjeçari hipën dhe e grabitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:52 - 03/09/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Tiranë një ditë më parë, kur një 18-vjeçar ka grabitur një automjet.

Në fakt, poseduesja e kishte lënë makinën të ndezur dhe është larguar prej saj, ndërkohë që i riu duket se ka përfituar nga ky moment dhe ka hipur brenda mjetit duke e marr. Policia ka arrestuar 18-vjeçarin që rezultoi të ishte pa leje drejtimi.

Njoftimi nga policia

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 6, operacioni policor i koduar “Square”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë.

Vodhi makinën e një shtetaseje, vihet në pranga 18-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, ditën e djeshme, pas marrjes së njoftimit se te sheshi “Univers”, në rrugën “Mikel Maruli”, një person i paidentifikuar kishte vjedhur një automjet të cilin drejtuesja e tij,  shtetasja D. Sh., 26 vjeçe, e kishte lënë të ndezur, menjëherë kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Square”, si rezultat i punës hetimore dhe veprimeve të shpejta profesionale, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë lokalizimi dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

–  L. I., 18 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Vjedhja” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Ky shtetas, mesditën e djeshme, te sheshi “Univers”, ka vjedhur automjetin në pronësi të shtetases D. Sh.  dhe më pas është larguar duke e drejtuar automjetin e vjedhur, pa leje drejtimi.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

Pas