Kronikë

Tiranë/Tre të mitur tentojnë të grabisin me kaçavidë bankomatin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:32 - 11/02/21 |
Doriana Çepunaj

Një bankomat është tentuar të grabitet gjatë natës në Tiranë. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00, në rrugën “Myslym Shyri” në kryeqytet.  Të miturit janë fiksuar nga kamerat e sigurisë teksa kanë tentuar të hapin me një kaçavidë bankomatin.

Autoritetet njoftojnë se të miturit janë shoqëruar në komisariat dhe po punohet për sqarimin e ngjarjes.

“Më datë 11.02.2021, rreth orës  01:00, tre shtetas të mitur të moshës 13-14 vjeç, me një kaçavidë kanë tentuar të hapin një bankomat. U bë shoqërimi i tyre dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./Opinion.al

Pas