Aktualitet

Tiranë/Sherr në një qender tregtare, arrestohet polici, qëlloi me armë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:27 - 23/08/21 |
Opi Nion

Një 35-vjeçar punonjës policie është vënë në pranga ditën e sotme. Në një njoftim për mediat, autoritetet bëjnë më dije se 35-vjeçari ka qëlluar me armë pas një konflikti me rojen security të një qendre tregtare. Po ashtu është shpallur në kërkim vëllai i punonjësit të policisë.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. T., 35 vjeç, (punonjës policie) si dhe u bë shpallja në kërkim e vëllait të tij shtetasit A. T., 29 vjeç, pasi me datë 21.08.2021, janë konfliktuar fizikisht për motive të dobëta me rojen security të një qendre tregtare dhe dyshohet se shtetasi D. T., ka qëlluar me armë zjarri në tokë”, njofton policia./Opinion.al

Pas