Kronikë

Tiranë/ Protesta kundër vaksinimit, procedohen 10 perosna


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 26/09/21 |
Opi Nion

Dhjetë persona që morën pjesë në protestën kundër vaksinimit për COVID-19, janë proceduar në gjendje të lirë nga Policia e Tiranës.

Të proceduarit janë A. G., 51 vjeç, A. B., 21 vjeç, K. O., 43 vjeç, A. Dh., 34 vjeç, K. G., 26 vjeç, E. D., 27 vjeç, A. P., 42 vjeç, I. K., 42 vjeç, B. B., 37 vjeç dhe K. K., 42 vjeç.

Ata akuzohen për “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshme”, “Thirrje publike për veprime të dhunshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”./Opinion.al

Pas