Aktualitet

Tiranë/ Pikat ku duhet të drejtoheni për të kryer testin e shpejtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 03/02/21 |
Semiljana Azizi

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se tashmë testimi i shpejtë ka nisur në 4 pika të reja në Qendrat Shëndetësore në Tiranë.

Kjo e ka çuar në 10 numrin e tyre dhe tashmë në këto pika do të kryhet edhe testimi me metodën klasike të PCR.

Ndërkohë janë publikuar edhe qendrat shëndetësore përkatëse se ku kryhet testimi.

Pikat e testimit në Tiranë dhe zonat që mbulojnë:

1-QENDRA SHËNDETËSORE “QYTET STUDENTI”

-Q.SH. FARKË

-Q.SH. QYTET STUDENTI

-Q.SH PETRELË

-Q.SH BËRZHITË

-Q.SH BALDUSHK

-Q.SH SHKOZË

-Q.SH SAUK

-Q.SH KRRABË

2-QENDRA SHËNDETËSORE KODËR KAMËZ

-Q.SH PASKUQAN

-Q.SH BATHORE

-Q.SH KODËR KAMZË

-Q.SH BËRXULL

-Q.SH VORË

-Q.SH PREZË

3-QENDRA SHËNDETËSORE NR.10

-Q.SH NR.10

-Q.SH DAJT

-Q.SH ZALL HERR

-Q.SH ZALL BASTAR

-Q.SH SHËNGJERGJ

4-QENDRA SHËNDETËSORE NR.4 (PIKA E BRRAKËS)

-Q.SH NR.4

-Q.SH NR. 7

-Q.SH BREGU LUMIT

5-QENDRA SHËNDETËSORE NR.9

-Q.SH NR.5

-Q.SH NR.9

6-QENDRA SHËNDETËSORE NR.6

-Q.SH NR.6

-Q.SH KASHAR

-Q.SH NDROQ

-Q.SH SELITË

-Q.SH VAQARR

-Q.SH PEZË

7-QSH. KAMËZ

-Q.SH KAMËZ

8-QENDRA SHËNDETËSORE NR.1

-Q.SH NR.1

-Q.SH NR.2

9-QENDRA SHËNDETËSORE NR. 3 (PIKA TE RRUGA “5 Maji”)

-Q.SH NR. 3

10-QENDRA SHËNDETËSORE NR. 8

-Q.SH NR. 8

Pas