Kronikë

Tiranë/ Kontrabandonin barna, 8 të arrestuar, 10 të proceduar e 1 në kërkimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:49 - 19/11/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka arrestuar tetë persona, ka proceduar penalisht 10 të tjerë dhe ka shpallur në kërkim 1 person. Këtë shtetas akuzohen se bashkëpunonin me njëri-tjetrin për kontrabandim të barnave.

Policia informon se në pranga kanë rënë D. A., 53 vjeç, C. M., 60 vjeç, D. D., 60 vjeç, F. R., 63 vjeç dhe P. V., 60 vjeç, F. G., 55 vjeçe, G. Sh., 49 vjeçe dhe N. D., 34 vjeç, të tre punonjës të AKVMB (Autoriteti Kombëtar i Veterinarisë dhe Mbrojtjes së Bimëve).

Gjithashtu, u proceduan penalisht shtetasit A. M., 30 vjeç, D. Sh., 46 vjeç, K. C., 30 vjeç., A. T., 46 vjeç, B. Xh., 48 vjeç, V. P., 38 vjeç, V. Rr., 60 vjeç, V. K., 54 vjeç, V. B., 67 vjeç, E. Xh 56 vjeç, si dhe u shpall në kërkim shtetasi A. S., 49 vjeç.

“Nga hetimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kontrabanduar lloje të ndryshme barnash, me vlerë të konsiderueshme monetare, me qëllim tregtimin e tyre”,-njofton policia.

Në cilësinë e provës materiale autoritetet sekuestruan rreth 100 lloje të ndryshme barnash.

Pas