Aktualitet

Kush ishte roli i këtyre vajzave në rrjetin e madh të drogës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 19/11/15 |
b.f

TIRANE-  Në trafikun e madh të drogës ishin të përfshirë edhe disa vajza. Sonila Dinoshi 31 vjeç koordinatore e grupit dhe Aurora Licoo 28 vjeç shpërndarëse droge.

Eshtë edhe një vajzë e tretë emri i të cilës nuk bëhet i ditur nga policia. Ajo po ndiqet në gjendje të lirë edhe ishte pjesë e grupit të narkotrafikut.

***

Policia e Tiranës në bashkëpunim me seksionin e Narkotikëve kanë finalizuar mbrëmjen e djeshme pas 6 muajsh hetimesh operacionin “Epilog”, ku kanë rënë në pranga 25 persona.

Ata akuzohen per prodhim dhe shitje të lëndëve të forta narkotike në Tiranë, kryesisht në zonat kryesore si Ish-Blloku. Rruga Fortuzi, Shkolla e Bashkuar, Rruga 5 Maji dhe Laprakë.

Policia e Tiranës bëri të ditur se janë ende në kërkim 5 persona të tjerë, ndërkohë që janë sekuestruar një kilogram heroinë dhe 500 doza kokainë me vlerë 900 mijë euro si edhe një shumë prej 10 mijë eurosh.

Emrat e personave të ndaluar

Halil Sallaku, 47 vjeç, lindur në Kukës e banues në Tiranë

Gëzim Demiri, 40 vjeç, lindur në Kavajë, dhe banues Tiranë

Sonila Dinoshi,  31 vjeç , lindur e banuese në Tiranë

Astrit Beka, 43 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Alfred Naço, 50 vjeç, lindur në Lushnjë e banues në Tiranë

Toni Naço, 18 vjeç, lindur në Athinë banues në Tiranë

Spartak Piciri, 47 vjeç, lindur e banues në Tiranë, më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Sali Sallaku, 20 vjeç, lindur në Krumë, Has e banues në Tiranë

Indrit Sallahu, 20 vjeç, lindur në Has, Krumë dhe banues në Tiranë

Rudolf Kallbaqi, 32 vjeç, lindur në Durrës e banues në Tiranë, i dënuar me parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Bledi Çarçani, 43 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Dardan Jaku, 31 vjeç, lindur në Kukës e banues në Tiranë

Dardan Prengzi, 30 vjeç, lindur në Tropojë e banues në Tiranë,

Atrias Çizmja, 20 vjeç, lindur në Krujë e banues në Tiranë

Alkan Markaj, 27 vjeç, lindur e banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Evis Dalanaj, 38 vjeç, lindur në Kavajë, i dënuar më parë për veprën penale të  “Plagosjes së rëndë”.

Aurora Liço, 28 vjeç, lindur në Korçë dhe banuese në Tiranë, e dënuar më parë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”

Donard Belaj, 33 vjeç lindur dhe banues në Tiranë

Haki Belaj, 42 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë

Eni Malaj, 26 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë,

Igli Muhameti, 22 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Armëmbajte pa leje”

Gentian Xhelili, lindur në Tepelenë dhe banues Tiranë

Elis Mali (Sefa), 35 vjeç, lindur në Përmet dhe banues në Tiranë

Elsi Rroshi,  32 vjeç, lindur në Grmash dhe banues në Tiranë

Aldo Leka, 23 vjeç, lindur në Bulqizë dhe banues në Tiranë

 

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas