Kronikë

Tiranë/ Arrestohen tre drejtues mjetesh, 56-vjeçari kërcënon efektivët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:18 - 03/10/20 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka arrestuar tre drejtues mjetesh pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Po ashtu, autoritet kanë vënë në pranga dhe një 35-vjeçar shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, e kryer në bashkëpunim”.

Në pranga kanë rënë; M.P., 56 vjeç, pasi në rrugën “Urani Pano” dyshohet se duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ka kanosur për shkak të detyrës dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të policisë për të bërë testin e alkoolit.

D.K., 42 vjeç dhe N.D., 52 vjeç, pasi janë kapur në flagrancë duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

 

Pas