Sport

Tirana shkarkon trajnerin Egbo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 12/11/20 |
Opi Nion

Klubi i Tiranës  ka shkarkuar trajnerin Emmanuel Egbo. Humbja e sotme 0-1 përballë Korabit dhe eliminimi nga Kupa e Shqipërisë, ka qëlluar fatal për trajnerin nigerian.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në “Facebook”. 47-vjeçari mori drejtimin e klubit më të titulluar të futbollit shqiptar dhjetorin e vitit të kaluar dhe ia doli të dërgonte ekipin te titulli kampion sezonin e kaluar.

Pas