Aktualitet

Tirana pa ujë, kush është drejtori i ri i “Parkut të Ujësjellësit” që para pak muajsh qëllonte me armë në Levan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:30 - 24/11/15 |
root

Shumë zona të Tiranes kanë mbetur sot pa furnizim me ujë te pijshëm. Shkak është bërë përmbytja e dy ditëve më parë e cila ka shkaktuar dhe dëme te konsiderueshme. Por situata duket te jetë jashtë kontrollit dhe për shkak te ndryshimit te drejtuesve të drejtuesve. Tashmë me ndryshimin e kryetarit te bashkisë ka ndryshuar dhe drejtori i Parkut të UKT. Përgjegjes për furnizimin me ujë te Tiranës tashmë është ish nënkryetari i komunes se Levanit. Eqerem Braçe quhet drejtori i ri, për te cilin nëse kërkon te dish se kush është te dalin përpara vetëm lajmet sipas të cilave ai ka qëlluar me pistoletë pak muaj më parë dy qytetarë. Është ende e paqartë nëse Eqerem Braçe ka ndërruar sjellje dhe po kujdeset për furnizimin me ujë të Tiranes apo thjesht po ndjek seancat parlamentare dhe është ne pritje të miratimit të ligjit për dekriminalizimin.

2135

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas