Sport

Tirana fiton derbin e Shqipërisë, Bylis fundos Skënderbeun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:23 - 27/02/21 |
Semiljana Azizi

Tirana ka fituar me përmbysje 1-2 derbin e Shqipërisë kundër Vllaznisë, i vlefshëm për javën e 21 të Superligës.

Kuqeblutë realizuan të parët me Dilaver, ndërsa Batha dhe Kale i dhanë fitoren Tiranës, që po kalonte një moment tejet të vështirë në kampionat.

Sakaq Bylis ka fituar përballjen e mbijetesës me Skënderbeun, falë golit të realizuar me penallti në minutën e 56 nga Beji.

Ndeshja tjetër e orës 13 mes Kastriotit dhe Apolonisë e zhvilluar në Kamzë është mbyllur 0-0.

Pas