Aktualitet

Tifozët holandezë përplasen me policinë në Tiranë, plagoset një efektiv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:50 - 24/05/22 |
Opi Nion

Tifozët holandezë janë përplasur fizikisht me forcat e policisë, duke lënë të plagosur një prej tyre në Tiranë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mustafa Matohiti”, ku rreth 200 tifozë me shkopinj dhe gruë ishin nisur drejt stadiumit dhe zonave ku qëndrojnë tifozët e Romës.

Policia i ndaloi, por tifozët janë përplasur fizikisht me efektivët./Opinion.al

Pas