-Shëndeti

Thonjtë fallco burim infeksioni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 26/09/15 |
root

Thonjtë fallco mund të ofrojnë një pamje tërheqëse, të pastër, por sipas kërkuesve amerikan, ato mund jenë një burim i rrezikshëm infeksioni. Lloje të ndryshme bakteresh dhe myku, të cilat janë të njohura për të shkaktuar një sërë infeksionesh, janë gjetur në duart e tre të katërtave të infermiereve që mbajnë thonj fallco. Prandaj kujdes, e mira do ishte mos ti vendosit vajza…

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas