Sport

Thirrjet raciste, ndërpritet ndeshja Bullgari-Angli


               Publikuar në : 22:36 - 14/10/19 |
Opi Nion

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur ditën e sotme gjatë ndeshjes Angli-Bullgari e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

Gjyqtari kryesor është detyruar të ndërpresë ndeshjen pas thirrje raciste ndaj lojtarëve me ngjyrë si dhe kanë bërë përshëndetje naziste.

Organizatorët e ndeshjes iu bënë thirrje disa herë tifozëve që të heqin dorë nga sjellja e tyre pasi do të ketë penalitete për ta dhe kombëtaren./ Opinion.al E.Xh.

Pas