Aktualitet

Thirrja për armatosje/ Taulant Balla çon Berishën në Prokurori. Ja padia..Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:45 - 30/04/16 |
b.f

Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla ka dorëzuar pak minuta më parë në Prokurorinë e Përgjithshme një padi ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, pas thirrjes që ky i fundit bëri në Parlament për armatosjen e shqiptarëve, pas lulëzimit sipas tij të krimit të mbrojtur nga qeveria. Kallëzimi i dorëzuar nga Balla përmban tri akuza: “Thirrje për armatosje kundër rendit Kushtetues” “Përhapje të informayave të rreme që ngjallin panik në popull”

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

  1. asi eshte langua I Berishes dhe sa here te doje berisha ai ben ham ,ham Turp per ju demokratet qe doni ta coni shqiperin ne nje katraur te dyte

  2. Po kush do shkonte tjeter pervecse Sanco-s !I keqperdoruri deri ne shperfytyrim,hajduti e mekembesi qe vjen nga zonat e thella rurale,10 vjecari opingegrisur,taulanti qe kerkon motren!Deshtimin total ne cdo element te qeverisjes,marrja sefundmi e parave te kujdesit shendetesor nga qeveria tregon se shteti ka rene!Si te largojme mendjen e opinionit publik,te merremi me Berishen!Familjet shqiptare duan te hane buke e jo brockullat e taules!Rilindja e ferrit mori fund.Partia Demokratike duhet te marre ne dore fatet e vendit.

Pas