Te Fundit

Tersi i ditës parë, 17 nxënës plagosen në aksident


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:49 - 14/09/15 |
b.f

PRISHTINE- 17 nxënës janë plagosur një një aksident rrugor teksa udhëtonin për në shkollë. Ngjarja ka ndodhur në komunën e Drenasit, ku autobusi që po transportonte nxënësit u përplas me një kamion. Nxënësit e plagosur menjëherë janë transportuar drejt Prishtinës, në Qendrën Klinike Universitare dhe sipas informacioneve zyrtare të Policisë së Kosovës, ata janë jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti ndodhi në ditën e parë të shkollës ky mijëra fëmijë u drejtuan institucioneve të dijës si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas