Kryesore

Tërmeti/Meta në Durrës:Detyrë prioritare evidentimi i sigurisë së banesave


               Publikuar në : 13:51 - 08/12/19 |
Opi Nion

Shqipëria po përballet me ditë të vështira që pas goditjes së tërmetit tragjik të 26 nëntorit, i cili la pas dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Lidhur me situatën e krijuar pas tërmetit, presidenti Iliri Meta ka takuar sot banorët e Armathës së Durrësi, nga ku shprehet; “Vazhdimi me përgjegjësi të plotë i evidentimit të sigurisë së banesave dhe ndihma për emergjencën aktuale, detyrë prioritare.

Postimi i Metës

Sot në Armathë vizitova disa shtëpi të goditura rëndë nga tërmeti dhe biseduam me banorët për përballimin e pasojave të rënda. Vazhdimi me përgjegjësi të plotë i evidentimit të sigurisë së banesave dhe ndihma për emergjencën aktuale, detyrë prioritare./ Opinion.al

Pas