Aktualitet

Tërmeti godet Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 27/04/20 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme Shqipëria është tronditur nga një tërmet me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter me thellësi 34 km. Sipas IGJEUM, epiqendra ishte në Derven, Fushë-Krujë.

Lëkundjet sizmike dhe në qytetin e Tiranës, ndërsa deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Prej disa muajsh Shqipëria është tronditur nga një seri tërmetesh, ku më i forti është ai i 26 nëntorit i cili shkaktoi dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dëme të konsiderueshme materiale./ Opinion.al

Pas