Aktualitet

Tërmeti godet ShqipërinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:20 - 13/07/22 |
Opi Nion

Lëkundje të forta tërmeti janë ndier mbrëmjen e sotme në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmilogjike Evropiane Mesdhetare, tërmeti ka pasur një magnitudë 3.6 të shkallës rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 18 km nga Elbasani dhe 6 km nga Librazhdi.

Gjithashtu lëkundjet sizmike u ndien në Tiranë edhe në qytete të tjera. Ndërkohë, deri më tani nuk raportohet për dëme.

 

Pas