Aktualitet

Tërmeti/ Gjykata e Lezhës jashtë funksionit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:15 - 11/12/19 |
Opi Nion

Pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, Gjykata e Lezhës është cilësuar nga dy grupet e inspektimit si godinë e rrezikshme, pasi ka dëmtime ne kolona dhe në strukturë.

Në derën e Gjykatës një lajmërim njofton qytetarët se nuk do të zhvillohen gjyqe deri në momentin e konfirmimit dhe vlerësimit të përshtatshmërisë së godinës, për përjashtim vetëm rastet me karakter të frytshëm procedurial.

Tërmeti 6.4 ballë i 26 nëntorit, la pas dhjetëra viktima, qindra të plagosur si dhe dëme të shumta materiale në qarqe të ndryshme të vendit./ Opinion.al

Pas