Bota

Tërmet në Greqi, sa ishte magnitudaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 25/01/23 |
Opi Nion

Një tërmet ka tronditur këtë të mërkurë Greqinë. Lëkundjet janë ndjerë në ishullin e Rodosit në Greqi.

Bëhet me dije se magnituda e tërmetit është 5.9 ballë dhe ka rënë mes Rodosit dhe Karpathos, në Egjeun lindor. Deri tani nuk raportohen dëme.

 

 

Pas