Aktualitet

Tepelenë, përkujtohen viktimat e regjimit komunist


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 24/08/18 |
b.f

Në ditën ndërkombëtare të përkujtimit të viktimave te nazizimit dhe stalinizmit në Tepelenë u zhvilluan disa aktivitete nga Autoriteti i Dosjeve të Sigurimit të Shtetit dhe shoqatat antikomuniste. Në këtë qytet u ndërtua nga regjimi komunist një nga kampet më të egra të internimit ku humbën jetën me dhjetëra persona, mes të cilëve shumica fëmijë.

Pas