Kronikë

Tentuan të kultivonin kanabis në fshatrat e Fierit, arrestohen autorët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:17 - 09/09/20 |
el ida

Policia e Fierit ka evidentuar dhe goditur dy raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, duke arrestuar dy persona.

Sikurse njofton policia, në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, gjatë kontrollit në fshatin Cakran dhe në fshatin Gorishovë, kanë konstatuar të mbjella bimë narkotike cannabis sativa.

Kështu, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë autorët e dyshuar, shtetasit:

K. Sh., 42 vjeç, banues në Cakran, Fier.

F. Xh., 20 vjeç, banues në Rroms, Mallakastër.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”./Opinion.al

Pas