Kronikë

Tentuan të kalonin kokainë në Greqi, arrestohen dy persona në Kapshticë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:05 - 08/03/20 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga Policia Kufitare në Kapshticë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike.

Policia njofton se, gjatë kontrollit në pikën kufitare, një 40-vjeçari i është gjetur gjatë kontrollit fizik 1 kilogramë e 28 gr lëndë e dyshuar narkotike kokainë.

Ndërkohë, në pranga ka rënë dhe një 49-vjeçar i cili ishte pasagjerë në makinën e poseduesit të lëndës narkotike.

Tashmë, mbi dy të arrestuarit rëndon akuza “Trafikimi i narkotikëve, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”./ Opinion.al

Pas