Kronikë

Tentoi të korruptonte policin, GJKO e dënon me 120 orë pune në komunitet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 19/11/20 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet, Vilson Meminin, i cili akuzohet për “Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë detyrë publike”.

Memini u mor si i pandehur nga SPAK, për tentativën e korruptimit të një efektivi policie duke i dhënë 1 mijë lekë të reja./ Opinion.al

 

 

Pas