Kryesore

Tensionet në veri, Vjosa Osmani ndërpret vizitën në SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 25/09/21 |
Opi Nion

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën e saj në Nju Jork për shkak të zhvillimeve dhe tensioneve të fundit në veri të Kosovës.

Lajmi është komunikuar nga zyra e Presidencës, që bën me dije se Osmani është nisur tashmë drejt Prishtinës. Kujtojmë se  Presidentja ka udhëtuar për javën e nivelit të lartë të Asamblesë së Përgjithshme me vetëm 4 anëtarë të kabinetit të saj. Më herët ajo reagoi përmes rrjeteve sociale dhe kërkoi ndërhyrjen e komunitetit ndërkombëtar, ndaj ndikimit rus që sikurse tha, kërkon destabilitet në rajon dhe më gjerë./Opinion.al

Pas