Aktualitet

Tensione tek protestuesit/ Ja çfarë po ndodh jashtë Kuvendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:19 - 05/07/18 |
b.f

Protestuesit e shumtë shikohen të acaruar përballë Kuvendit me votimin e maxhorancës për prishjen e godines së Teatrit Kombëtar.

Me 75 vota pro u miratua në parim ligji për Teatrin Kombëtar, pavarësisht protestave të shumta të opozitës në sallë dhe artistëve e shoqërisë civile jashtë parlamentit.

Nga foltorja e Kuvendit nuk munguan replikat mes deputetëve të të dy palëve, ku ata të mazhorancës mbrojtën ligjin e sjellë në parlament, ndërsa opozita kërkoi me forcë tërheqjen e këtij ligji.

Pas