Aktualitet

Tenderat ushqimore të Ministrisë së Mbrojtjes, GJKKO shpall moskopetencë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 07/05/21 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme ka shpallur moskopetencë, për çështjen e tenderave ushqimore të Ministrisë së Mbrojtjes, të dhëna gjatë periudhës së pandemisë. Sipas GJKKO nuk ka rezultuar shkelje e barazisë në tendera.

Tashmë çështja i është deleguar prokurorisë së Tiranës. SPAK vuri në hetim e mori të pandehur 4 zyrtarë mes tyre dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes.

Sipas GJKKO duhet verifikuar dhe hetuar vetëm shpërdorimi detyre që është kompetencë e Prokurorisë dhe Gjykatës së Tiranës./Opinion.al

Pas