Aktualitet

Temperatura nën zero nga mesjava, borë në lartësi mbi 800 metra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:52 - 09/12/19 |
Al Do

Moti gjatë javës do të jetë kryesisht i kthjellët por me temperatura të ulëta.

E hëna do të jetë kryesisht e kthjellët por në mbrëmje dhe deri të martën priten reshje ndërsa në 800 metra lartësi pritet dëborë.

Mesjava do të jetë kryesisht e kthjellët por e premtja do të rikthejë reshjet të cilat do të jenë prezente erdhe gjatë fundjavës.

Duke filluar nga e mërkura valë e ftohtë e ajrit polar përfshin territorin shqiptar duke ulur temperaturat gjatë natës dhe mëngjesit në -4 apo -5 °C.

Megjithatë i ftohti polar do të largohet shumë shpejt duke i lënë vendin një jave tjetër me mot relativisht të ngrohtë. /Opinion.al

Pas