Aktualitet

Temperatura deri në -14°C, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 16/02/21 |
Doriana Çepunaj

Qarkullimi i masave ajrore Siberiane do të ndikojnë kushtet e motit në vendin tonë duke bërë që kthjellime dhe vranësira të lehta të jenë dominante. Orët e pasdites vijojnë në ndikimin e motit të kthjellet dhe të ftohtë në të gjithë territorin e vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten me 2 deri në 3 grade në orët e mëngjesit, po ashtu edhe mesdita sjellë rritje të tyre duke luhatur vlerat ditore nga  -14°C  deri në 8°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Pas