Aktualitet

Teksti i këngës së Termetit: Enver Hoxha kapedan, bëre Shqipërinë vigan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 16/09/18 |
b.f

Kryebashkiaku i Tepelenës, Termet Peçi, i ka kënduar diktatorit Enver Hoxha nën shoqërinë e miqve dhe drejtuesve lokalë të PS-së.

Ngjarja ka ndodhur dje në darkë, me rastin e 75 vjetorit të çlirimit të këtij qyteti.

Mësohet se pas koncertit që iu kushtoi tepelenasve dhjetra milionë lekë, u mendua të nderohej edhe diktatori Hoxha.

Përmes kësaj video, shihet qartë se si Tërmet Peçi shoqëron në këngë, Golikun e famshëm të Bëncës. Ky i fundit e ka pasur dhe e ka dobësi Enver Hoxhën. Mësohet që kur i thurte këngë në festivalet folklorike të Gjirokastrës në vitet ’80.

Më poshtë, vijon edhe teksi i këngës së Termet Peçit kushtuar diktatorit Hoxha.

Djem e vajza si luane

Enver Hoxha kapedan.

Komandanti legjendar.

Enver Hoxha kapedan.

Bere nje Shqiperi vigane

Enver Hoxha kapedan

Pas