-Jetë dhe Stil

Teknologjia: shumë shpejt edhe seksi do të jetë virtual. Hyjnë në lojë robotët 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:18 - 26/11/15 |
b.f

 

Ajo që Ajnshtajni dikur paralajmëroi si rrezik të njerëzimit duket se po bëhet realitet shumë shpejt.

 

Sipas fjalëve të futurologut të famshëm Ian Pierson, paralajmëron që jo më larg se  15 vjet njerëzit do të bëjnë seks virtual, ekzaktësisht ashtu sikurse sot ndodh në pornografi apo internet.

Parashikimi shkon pak më larg.  Futurologu ka pohuar se pas  një 10-vjeçari njerëzit e pasur do të kenë mundësinë të kënaqen seksualisht me robotët seksi. duke zevdnësuar kështu partnerin apo partneren.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas