Sport

Tek Real Madrid apo PSG? CR7 e pret një vendim i vështirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 17/08/21 |
Opi Nion

Cristiano Ronaldo konsiderohet një idhull te Manchester United. Por ai mund t’ua thyejë zemrën tifozëve të “Djajve të kuq”. Në Angli raportojnë se menaxheri i tij Jorge Mendez ia ka ofruar lojtarin klubit të Manchester City për vetëm 30 mln Euro.

Sipas tij, CR7 është një alternativë mjaft e mirë nëse nuk arrihet tranferimi i Harry Kane nga Tottenhemi. Për kapitenin e Anglisë, Siti do të duhet të paguajë 150 milionë paund.

Rivaliteti mes të dyja klubeve të qytetit është i madh, madje janë në garë edhe për shërbimet e 36 vjeçarit. Sulmuesi luajti për gjashtë sezone te United dhe shënoi 118 gola në 292 takime nga viti 2003 deri në vitin 2009.

Lidhja e tij me fansat e “Djajve të kuq” është ende e fortë dhe kalimi te “qytetarët” do të konsiderohej si tradhti.  Ylli portugez është në vitin e fundit të kontratës me Juventusin. Por në dy javët e fundit janë shtuar shumë zërat se ai mund të largohet që këtë verë.

Shërbimet e tij i kërkon edhe PSG-ja, që dëshiron të formojë një sulm “galaktik” të përbërë nga Messi-Neymar dhe CR7.

Por edhe Reali po mendon që ta kthejë 36-vjeçarin, nëse nuk arrin të blejë Kilian Mbape nga PSG-ja. Portugezi në nëntë sezone realizoi 450 gola për “Galaktikët”. CR7 paguhet te Juvja rreth 30 milionë euro në një sezon.

Pas