Politikë

Teatri/ Meta: Nuk ishte thjesht rënie godine, po rënie e një shteti ligjor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 22/05/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një dalje për mediat, Meta u shpreh se shembja e teatrit nuk ishte thjeshtë rënia e një godine, por rënia e një shteti ligjor.

Gjatë fjalës së tij, Meta theksoi dhe plotësimin e 15 kushteve për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

“Kam marrë një përgjigje inderekte që do ishte mirë të bënim një mbledhje të këshillit të sigurisë kombëtare. Unë për këtë kam thënë që ky këshill nuk mund të merret me integrimin europian të vendit, sepse nuk ka për qëllim këtë funksion. Për tetrin nuk është thjesht rënie godine, po rënie e një shteti ligjor, që nuk do të marri asnjë përgjegjësi për 15 kushtet”, tha Meta./ Opinion.al

Pas