Politikë

“Të vdekur që nuk vdesin”, ja si shprehet Spiropali për Berishën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:49 - 04/04/22 |
Opi Nion

Deputetja socialiste Elisa Spiropali i është drejtuar përmes një tuiteri, liderit historik të PD Sali Berisha, lidhur me çështjen e presidentit. Në tuiterin e shpërndarë edhe nga Kryeministri Rama, deputetja nuk kursehet në shprehje, duke dalë madje edhe jashtë etikës humane, teksa shprehet ndër të tjera se procesi i zgjedhjes së Presidentit të Republikës nuk parashikon pjesëmarrjen e të vdekurve që nuk vdesin.

“Sali Berisha është vetpërjashtuar nga një proces ku nuk e ka ftuar askush dhe ku askush nuk ka pasur asnjë plan për ta ftuar! Procesi i zgjedhjes së Presidentit të Republikës nuk parashikon pjesëmarrjen e të vdekurve që nuk vdesin”, shkruan Spiropali./Opinion.al

Pas