Sociale

“Të varfrit për të varfrit”, qytetarët shqiptarë ndihmojnë njëri-tjetrin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 03/04/20 |
Opi Nion

Në këto ditë izolimi, kur një pjesë e mirë e familjeve shqiptare kanë nisur të ndiejnë vështirësitë ekonomike, qytetarët po shfaqin solidaritet për ata që janë më në nevojë.

Elvis Naçi, i cili prej kohësh është impenjuar në aktivtete bamirësie edhe këtë radhë është duke identifikuar shtresat në nevojë, të cilët po i ndihmon përmes fondacionit të tij.

Por duket se këtë radhë, pjesë e ndihmave janë bërë shumë qytetarë, të cilët gjithashtu me të ardhura dhe mundësi modeste, po ndihmojnë persona që janë më më në nevojë, në atë që Naçi e quan si nisma “Të varfrit për të varfrit”./Opinion.al

Pas