Sociale

Të shtruarit me Covid, familjarët ankohen se nuk marrin informacion


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 27/08/20 |
Opi Nion

Mungesa e kontakteve mes familjarëve dhe personave të shtruar me Covid në spitalin infektiv është ngritur sërish si shqetësim.

Në një intervistë në News 24, një prej familjërëve thotë se është i painformuar për shëndetin e personit të tij të afërt dhe se ka persona që presin pre 11 ditësh në dyert e spitalit, pa marr informacion.

“Të na informojnë. Ka njerëz që presin 11 ditë dhe s’na informojnë.  Do rri këtu derisa të na informojnë. Unë prej 4 orësh dhe askush s’me jep përgjigje apo më informon”, është shprehur ai.

Mungesa e komunikimit me stafit të spitalit dhe familjarëve të pacientëve është ngritur edhe më herët në media, por me sa duket ende nuk ka marr një zgjidhje./Opinion.al

Pas